L-Argininy

Z Powiększanie penisa Wikipedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

L-arginina

jest zbędnym amino kwasem, naturalnie występującym w niektórych owocach i nasionach roślin strączkowych. Niemniej wspomaga ona działanie kilku istotnych funkcji organizmu, pomagając w uregulowaniu systemu immunologicznego oraz prawidłowego funkcjonowania wątroby. Pomaga ona również w przemianie tłuszczów w mięśnie. Wspomaga również produkcję tlenku azotu, który ma decydujące znaczenie przy funkcjach seksualnych dla obojga płci. Dzięki niemu erekcja u mężczyzn jest twardsza, a kobiety odczuwają mocniejszy orgazm.


Tlenek azotu rozszerza arterie oraz reguluje pracę komórek. Zwiększona jego ilość polepsza obieg płynów w organizmie, zwiększając siły witalne, wliczając w to serce, mózg i organy płciowe. Tlenek azotu jest związkiem naturalnie produkowanym w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu polepsza się obieg krwi, oraz dostarczanie tlenu do wszystkich komórek ciała.

Korzyści

- Zwiększenie produkcji tlenku azotu

- stymuluje produkcję hormonu wzrostu oraz insuliny

- Zwiększa wydajność systemu immunologicznego

- Pomaga neutralizować amoniak w wątrobie

- Reguluje aktywność grasicy

- Stabilizuje ciśnienie krwi


Możliwe skutki uboczne


- nudności, czasem silne

- efekty uboczne związane z hormonem wzrostu


Farmakologia


Po spożyciu L-arginina dostaje się do obiegu krwi, dzięki czemu może przedostać się do mózgu. Wówczas stymuluje produkcję hormonu wzrostu. L-arginina wpływa również bezpośrednio na produkcję tlenku azotu.


Litera „L” w nazwie oznacza rodzaj struktury chemicznej.


Aminokwasy są środkami pobudzającymi przysadkę mózgową do tworzenia hormonu wzrostu. Badania wykazują że niektóre z nich ( L- lizyna, L-argina, L-ornityna, L-glutamina) mają bardzo duży wpływ na produkcję tego hormonu.


Dawkowanie


L-arginina jest dobrze przyswajalna przez organizm w dawkach 3000 do 6000 mg dziennie. Dzienna dawka na poziomie 3000-4000 mg jest niezbędna dla prawidłowego wzrostu poziomu hormonów.


L-Arginina może być brana wraz z L-ornityną lub L- lizyną. Jeżeli przyjmowana jest dwa razy dziennie to dawka na poziomie 500-1000 mg jest akceptowalna. Alternatywą jest zażywanie jednej dawki przed snem: 1000-1500 mg.


Reakcję z innymi lekami

Odkąd zaczęto stosować L-argininę, nie zanotowano żadnych reakcji z innymi lekami. Zażywana wraz z L-ornityną silnie wpływa na podniesienie poziomu hormonu wzrostu oraz tlenku azotu.


L-ornityna używana jest jako akcelerator dla L-argininy. L-ornityna może być również przekształcona w L-arginitynę.


Nie wolno stosować L-argniny w przypadku chorego na raka lub liszaje. L-arginina sprzyja rozwojowi ognisk opryszczek, natomiast wzrost poziomu hormonu wzrostu, sprzyja rozwojowi komórek raka


L-arginina może mieć pozytywny efekt na kondycję układu immunologicznego walczącego z chorobami atakującymi ten układ jak np.: AIDS.


Chorzy na cukrzycę, powinni skonsultować używanie L-argniny z lekarzem.


Zalecenia dotyczące stosowania


Do zwiększenia płodności u mężczyzn, zaleca się dawkowanie 2 gram , dwa razy dziennie. W zależności od poziomu L-argininy Argininy organizmie przed rozpoczęciem leczenia, korzyści być widoczne po różnym czasie, zazwyczaj jednak pozytywne efekty można zaobserwować już po około 1-2 tygodniach stosowania.


L-arginina występuję również jako naturalny składnik niektórych pokarmów takich jak: ryż, orzechy, nasiona, kukurydza, soja, winogrona, kokos, chleb świętojański i inne.


Nie znamy żadnych długotrwałych efektów ubocznych stosowania L-argininy. Z tego powodu może być stosowana bez terminowo.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia